Sluníčko, koupání a výlety... Prostě LÉTO

sobota 16. srpen 2008 14:08

Snad všichni si už museli všimnout, že je tu období, kdy jsou ulice plné turistů a celý den je prozářen slunečními paprsky. Přesně tak, nastalo období prázdnin! Většině z nás se vybaví sluníčko, koupání, výlety, tábory a možná i nějaká ta brigáda. Jde totiž o to, že tohle jsou jediné dva měsíce v roce, kdy je dovoleno téměř skoro všechno. Dokonce i rodiče jsou mírnější, protože i oni si plně uvědomují, že prázdniny jsou pouze pro zábavu a hlavně pouze naše.

Tím samozřejmě nechci říct, že ideálně strávené prázdniny jsou doma u televize či počítače. Právě naopak! V tomto období i ti největší samotáři a lenoši vylézají ze svých ulit a vystavují svou tvář slunci, kterému se nedá odolat. Seznamujeme se s novými lidmi a poznáváme nové lásky. Vždyť kdy jindy v roce se dostaneme z města, kdy jindy máme šanci potkat zatím po nás neznámé lidi než o prázdninách. Máme k tomu spoustu příležitostí – tábory, zájezdy, brigády…To mi připomíná, že jsem na něco málem zapomněla. Prázdniny nejsou jen o zábavě, protože spousta z nás se rozhodne si přivydělat a k tomu není lepší příležitost než brigáda. Pravdou je, že nějaká skutečně dobrá se těžko hledá, ale když najdete tak se vám podaří „zabít dvě mouchy jednou ranou“. Zpříjemníte si prázdniny o vydělené peníze, které se budou krásně utrácet. A v neposlední řadě se dostanete mezi nové lidi a máte příležitost si trochu rozšířit svoje obzory.To jsme se ale dostali k trochu méně „letním“ věcem. Vraťme se raději zpátky k cizincům s fotoaparátem v ruce, které potkáváme v ulicích, jak se kochají pro nás naprosto všedními místy. Tohle je u turismu samozřejmostí, protože naše role se brzy prohodí, pak budeme my v cizím městě a místní se nám budou divit, proč se zastavujeme a fotíme si místo, kolem kterého oni denně chodí a už si ho vlastně ani nevšímají.

Všichni z nás se ale nerozhodnou strávit dny volna v rušných městech mezi hromadou cizích lidí. Naopak zvolí poklidnější způsob trávení volna. Prázdniny jsou totiž ideální pro grilování, zahradní párty nebo jen pro klasické opékání buřtů. Sejdou známí, kamarádi nebo rodina a všichni můžou dlouho sedět u ohně a povídat si, protože je léto, a tak je mráz domů nezažene. A teplo, které k létu patří nám dovoluje i spoustu dalších aktivit. V zimě by se přece nedalo stanovat a přitom je to tak fajn. Chvíli pryč z města, někam daleko od lidí, kde bude jen parta lidí, které máte rádi.

No, řekněte nezní to hezky? Nedostali jste z těch řádků, které jste dosud přečetly aspoň trochu letní náladu. To byl totiž můj úmysl. Věnovat Vám trochu toho sluníčka, kterého sice bylo v předchozím měsíci možná až moc, ale i přesto by bez něj prázdniny nebyly takové jaké mají být. Takže si i Vy, kteří třeba už nemáte prázdniny v pravém slova smyslu, si nezapomeňte užívat léta. Vždyť je přece jenom jednou za rok!

Lucie Vinterová

Lucie Vinterová

Lucie Vinterová

Chci psát své názory na vše co je kolem mně... Prostě na život, ať už ten můj nebo Váš...

Moje nazory, zkusenosti a pocity...

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora