Smíření s realitou

pátek 2. květen 2008 12:59

Bude to rok, co jsem naposledy sedla k počítači a vyplodila několik písmenek, které daly dohromady slova a ta slova poskládala celé věty a z tyhle věty vyjadřovaly mé myšlenky. Proto mi prosím odpusťte zda tento příspěvek nebude mít příliš velkou úmeleckou váhu, ale věřte, že jeho citová hodnota je veliká.

Celý život jsem o něčem snila a něčemu silně věřila... Nebyla jsem jediná, kdo mému snu věřil. Podporovala mně celá rodina, všichni učitelé i kamarádi. Všichni věřili, že na to mám... O to větší bylo moje zklamání v den přijímacích zkoušek a ještě větší v moment kdy jsem spatřila své výsledky.
Nejspíše se v mých myšlenkách ztrácíte, ale nějak je nedokážu uspořádat.
Většina z nác něco umí - zpívat, malovat nebo tančit, ale já neumím nic. Jediné co jsem kdy uměla nebo jsem si to alespoň myslela bylo psaní. Takže pro mně bylo naprosto jasné, že budu studovat žurnalistiku. Bylo mi to od dětství předpovídáno a já se vůbec nezlobila. Naopak nedovedla jsem si představit, co jiného bych mohla studovat. Vždyť jak už jsem řekla - nic jiného neumím. Ale jak jste jiště poznali z předchozích řádků, tak můj sen nebyl zrovna naplněný.
Nemohu to však vyčítat špatnému systému, podplácení ve školství ani špatně sestaveným přijímacícm zkouškám. Mohu to vyčítat jen a jen sobě - podcenila jsem to... Myslela jsem si, že se připravovat nepotřebuji a že snad můj přirozený talent je ohromí... Naivní, já vím! Věřtě teď to vím opravdu dobře. Už v moměntě kdy jsem se podívala do právě rozdaného testu v té obrovské krásné posluchárně, jsem věděla, že tuhle cestu jsem si svou hloupostí pokazila.
Nejspíše právě proto jsem od té doby nebyla schopna nic napsat. Pochopila jsem, že má všemi pochvalovaná tvorba není zdaleka tak dobrá a můj talent je na tom snad ještě hůře. Je těžké si uvědomit realitu, když není taková jakou bychom ji chtěli mít.
V tuhle chvíli snad již mohu říct, že jsem se smířila se svým neúspěchem. Trvalo to skoro rok, ale teď snad již opět mohu psát. Nejspíše nikdy nebudu studovat svou vysněnou školu, ale nenechám si jedním neúspěchem vzít to jediné co umím! Trvalo mi to, ale teď už to vím...

Lucie Vinterová

Lucie Vinterová

Lucie Vinterová

Chci psát své názory na vše co je kolem mně... Prostě na život, ať už ten můj nebo Váš...

Moje nazory, zkusenosti a pocity...

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora